עו"ד ג'ולי דניאל
ג'ולי דניאל, עו"ד
Julie DANIEL, Adv.
דין צרפתי/חוות דעת על הדין הצרפתי - תירגום נוטריוני לצרפתית - ירושות בצרפת - אזרחות צרפתית/דרכון צרפתי - ויזות והגירה לצרפת - זכויות יוצרים בצרפת
 
  
התכנים באתר מנוהלים על יד ג'ולי דניאל,י עו"ד נוטריון, ילידת צרפת ודוברת צרפתית ועברית, בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטה בפאריס בעלת תעודה מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכמו כן מוסמכת נוטריון ממשרד המשפטים ומחזיקה ברשיון לעריכת דין במחוז תל אביב מרכז (2001) .
 
עו"ד נוטריון ג'ולי דניאל מציעה לכם לענות לכל שאלה בנושא אזרחות צרפתית/דרכון צרפתי, ירושות בצרפת, דין צרפתי בענינ ירושות, ויזה לצרפת, ויזה לארה"ב וכמו כן מציעה לכל לקוחותיה שירות ברמה הגבוה ביותר, מענה ויחס אישי , יעוץ וליווי מלא לאורך כל הליך משפטי ו/או מנהלי, הן בארץ והן בצרפת.
כמו כן, עו"ד נוטריון ג'ולי דניאל בעלת הסמכת נוטריון ממשרד המשפטים ומציעה שירותים נוטריוניים כולל אישור תירגום נוטיריוני מצרפתית
עו"ד ג'ולי דניאל הינה מוסמכת ע"י שגרירות צרפת בישראל והקונסוליה הצרפתית בתל אביב כמומחית בדין הצרפתי .
 
פרטי משרד: : קצנגולד - נויהוס - דניאל
פרוג 26, תל אביב (בקירבת הקונסוליה הצרפתית )
טל: 0544704081 פקס: 03-5243951


  כנסו לאתר החדש של עו"ד ג'ולי דניאל לקבלת מידע מורחב יותר בנושאים אזרחות צרפתית, דין צרפתי, ירושות בצרפת.

ירושות בצרפת - מתן חוות דעת בכתב על הדין הצרפתי בעניני ירושה למשרדי עו"ד - עדות מומחה בבתי משפט בדיני ירושה על פי הדין הצרפתי  

 
עו"ד ג'ולי דניאל  הנה בעלת תואר שני מאוניברסיטת פריז, בעלת תואר מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומוסמכת מטעם הקונסוליה הצרפתית בתל אביב כמומחית לדין הצרפתי ולמשפט הצרפתי.
עו"ד ג'ולי דניאל ,חברת לשכת עורכי הדין  משנת 2001, הינה בעלת ניסיון רב בתחום הדין הצרפתי ומתמחה בתחום דיני הירושה ומעמד אישי על פי הדין הצרפתי/המשפט הצרפתי.
התמחות זו  כוללת את הנושאים הבאים: 
 
  • מתן חוות דעת בכתב על הדין הצרפתי בעניני ירושה - חוות דעת בכתב בהתאם לדין הצרפתי לצורך הגשת בקשות צו ירושה ו/או צו קיום צווואה לרשם לעניניי ירושות בישראל ו/או מול בית המשפט לעניני משפחה בישראל (מוריש/ה תושב צרפת ו/או אזרח צרפת בעל /ת נכסי מקרקעין ו/או מטלטלין בישראל )  * הגדרתי של "מומחה לדין הזר" בשולי הדף - עדות מומחה בבתי משפט בישראל לכל הסוגיות המשפטיות בתחום דיני הירושה בצרפת  (חוות דעת על הדין הצרפתי ).
  • יעוץ בסכסוך בין חוקים במשפט בינלאומי פרטי (בין דין ישראלי לדין צרפתיי /משפט צרפתי ) לגבי צוואה ו/או ירושה של תושב צרפתי בעל נכסים בישראל
  • יעוץ בנושא צוואה או ירושה של ישראלים בעלי נכסים בצרפת, כולל אכיפת צו ירושה ישראלי או צו קיום צוואה ישראלי בצרפת, אכיפת פסקי דין ישראליים בצרפת (בעיקר בעניני ירושות)
  •  איתור צוואות בצרפת ושאלון למרשם הצוואות בצרפת בשאלת עריכת צוואה מול נוטריון צרפתי.
  • צוואות דו לשוניות צרפתית - עברית  לאזרחי צרפת ו/או להורשת נכסים של צרפתים הנמצאים בישראל.
  • ליווי לקוחות לאורך הליך של חלוקת עיזבון/ירושות בצרפת: עבודה מול נוטריונים צרפתים הכוללת התכתבויות עם הנוטריון הצרפתי ממונה לניהול העיזבון בצרפת, נסיעה לצרפת עם הלקוח וליווי בזמן הפגישות בצרפת.שירות זה כולל עבודה בשיתוף פעולה עם הנוטריון המקומי , בדיקת מסמכים והסבר בעברית  על אופן חלוקת הירושה, זכויות היורשים ומנותיהם.ליווי לקוחות בזמן הפגישות עם הנוטריון המקומי /עו"ד צרפתי (סכסוכי יורשים), תרגום סימולטני בזמן הפגישות וסיכומים עם הלקוחות.
  • ליווי בהליכי מיסוי בצרפת , הגשת בקשות לרשויות המיסים בצרפת , תשלום מס עיזבון או בקשת פטור ממס עיזבון בצרפת, יצוג מול רשות המיסים הצרפתית לתושבי חוץ (תושבים המתגוררים מחוץ לצרפת). השירות כולל יעוץ משפטי וליווי לקוחות לאורך כל ההליך של חלוקת ירושה בצרפת מהשלב המקדמי ועד לקבלת הירושה
  • עבודה עם משרדי עורכי דין בצרפת ויכולת יצוג עם עורכי דין ו/או נוטריונים צרפתים בשיתוף פעולה .
 
 

 תירגומים ואישורים נוטריוניים למסמכים בצרפתית

 

 
עו"ד נוטריון ג'ולי דניאל בעלת הסמכת נוטריון ממשרד המשפטים ומציעה שירותים נוטריוניים כולל אישור תירגום נוטריוני מצרפתית לעברית

עו"ד נוטריון ג'ולי דניאל בעלת הסמכת נוטריון ממשרד המשפטים ומציעה שירותים נוטריוניים כולל אישור תירגום נוטריוני של מסמכים מצרפתית לעברית 
 

 

 הגשת בקשות לאזרחות צרפתית

 

 
עו"ד ג'ולי דניאל מתמחה מזה זמן רב ובהצלחה רבה בטיפול לחידוש אזרחות/דרכון צרפתי הן מתוקף הורשה והן דרך הצהרה , ובכל מה שנוגע להליך המשפטי לקבלת אזרחות צרפתית/דרכון צרפתי ו/או ויזה לבני זוג של צרפתים או בויזה לבעלי דרכון צרפתי לארצות הברית.
 

עו"ד ג'ולי דניאל n , מומחית בתחום האזרחות הצרפתית, מעניקה ללקוחותיה יעוץ אישי ומכווון, הכולל השגת המסמכים בצרפת, הדרכה בהכנת המסמכים הישראליים הדרושים ע"י הקונסוליה הצרפתית בארץ, הגשת בקשות לבית משפט לעניני אזרחות בצרפת, טיפול בחידוש אזרחות דרך הצהרה וכל מה שנוגע להליך המשפטי לקבלת אזרחות צרפתית/דרכון צרפתי .

עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת בהכנת המסמכים הדרושים ע"י הקונסוליה הצרפתית בארץ לצורך רישום קונסולרי וקבלת דרכון , מילוי טפסים והתמודדות עם הדרישות הגבוהות לצורך קבלת דרכון צרפתי.

עו"ד ג'ולי דניאל מכינה לכם את כל הניירת/המסמכים הנדרשים כך שהנכם יכולים לגשת לקונסוליה "מוכנים וערוכים" לקבלת הדרכון הצרפתי שלכם ושל  ילדכם.


במידה ונדרשתם ע"י הקונסוליה הצרפתית לעבור את ההליך הארוך של בקשת תעודה המעידה על אזרחות צרפתית אל מול בית המשפט לעניני אזרחות בצרפת (CERTIFICAT DE NATIONALITE FRANCAISE ) עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת בבקשתכם מ א' עד ת' מגישה באופן אישי,את התיק שלכם בצרפת, מבצעת מעקב מול מזכירות הרשם להתקדמות התיק וזאת עד למתן החלטה ( מול בית המשפט לעניני אזרחות בצרפת) .

 יש לציין כי עו"ד ג'ולי דניאל מגישה בעצמה לבית המשפט לעניני אזרחות בצרפת את תיקי לקוחותיה ובכך מקצרת את ההליך המשפטי לחידוש אזרחות צרפתית באופן משמעותי ביותר (התעודה המעידה על אזרחות צרפתית מתקבלת כשמונה חודשים לאחר הגשת הבקשה).

לאחר קבלת התעודה, עו"ד ג'ולי דניאל מלווה אתכם בכל הפרוצ'דורה האדמיניסטרטיבית שעלכם לעבור מול הקונסוליה הצרפתית כדי להירשם ולהעביר את זכאותכם בהורשה לילדכם ולנכדיכם , וזאת עד שהנכד האחרון מקבל את הדרכון הצרפתי שלו!

 


 

 שינוי שם ו/או תיקון תאריך לידה בישראל ו/או בצרפת

 

שירות זה מיועד לישראלים בעלי אזרחות צרפתית  ו/או אירופאית יאשר נדרשים על ידי הקונסוליה  הצרפתית ו/או ארגון אחר להביא הוכחה לשינוי /עיברות שמם ו/או שם הוריהם בישראל  ו/או תיקון טעות ברישום תאריך לידתם במשרד הפנים .

עו"ד ג'ולי דניאל מייצגת את לקוחותיה נגד משרד הפנים הן בבקשות לתיקון מרשם (בית משפט לעניני משפחה) והן בהליך של הגשת בקשות למתן פסקי דין הצהרתיים (תביעות נגד משרד הפנים הישראלי בבית המשפט המחוזי) , זאת בהתאם לדרישות הקונסוליה הצרפתית (לצורך בקשות ספר המשפחה ו/או רישום אזרחי).

 

עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת גם כן בבקשות לתיקון שם של בעלי אזרחות צרפתית/דרכון צרפתי במרשם הצרפתים (הגשת בקשות מול בית המשפט המחוזי בצרפת), בהתאם לדרישות הקונסוליה הצרפתית בישראל או במידה ובעל האזרחות הצרפתית מעוניין בכך , כדי למנוע אי התאמה בין הדרכון הישראלי ו/או הפרטים במרשם הישראלי לבין הדרכון הצרפתי ו/או הפרטים הרשומים במרשם הצרפתי.

 


רישום נישאין אזרחיים שנערכו בקפריסין , נישואין רבנים וגירושין  רבנים של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית במרשם הצרפתי


עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת בכל ההליך הנדרש לרישום נישואין ו/או גירושין של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית ו/או דרכון צרפתי  המתגוררים בישראל
-נישואין של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית ו/או דרכון צרפתי  ברבנות בישראל
-נישואין של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית ו/או דרכון צרפתי  בערייה בקפריסין
-נישואין של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית ו/או דרכון צרפתי  מחוץ לישראל (נישואין אזרחיים-  
גירושין של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית ו/או דרכון צרפתי בישראל (רבנות    
 
עו"ד ג'ולי דניאל מגישה בשם לקוחותיה בקשות לרישום נישואין ו/או גירושין בפני הרשות הצרפתית ו/או בית המשפט המחוזי ב צרפת , וזאת בהתאם לדרישות הקונסוליה הצרפתית בתל אביב, ירושלים וחיפה.
 
שירות זה גם כן מיעוד לישראלים בעלי דרכון צרפתי שהתחתנו או התגרשו בארץ , התחילו "פרק ב'" והביאו ילדים מנישואין שניים או מחוץ לנישואין  אך לא עדכנו את מעמדם האזרחי מול הקונסוליה הצרפתית בישראל ו/או מול צרפת.
 
הליך זה כולל הגשת המסמכים ותעודת הנוהג (certificat de coutume ).
לאחר רישום הגירושין בצרפת , עו"ד ג'ולי דניאל משיגה תעודת לידה צרפתית מעודכנת הכוללת את רישום הגירושין , זאת מול מרשם הצרפתים שנולדו מחוץ לצרפת (נאנט). כמו כן, עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת בכל הניירת הקשורה לרישום/עדכון מעמד אזרחי של בעלי אזרחות צרפתית , ילדים מנישואין שניים או שנולדו מוץ לנישואין , וזאת בהתאם לדרישות הקונסוליה הצרפתית (מחלקת רישום אזרחי).
 


נישואים לבני זוג מאותו מין בצרפת כאשר אחד מבני הזוג הינו בעל אזרחות צרפתית /דרכון צרפתי .


(מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים וגברים כאחר)
 
נישואים אזרחיים בצרפת (מיועד גם כן לזוגות חד מיניים)
בעלי אזרחות צרפתית המעוניינים לערוך נישואין אזרחיים בצרפת-  כאשר לפחות אחד מבני הזוג הינו בעל אזרחות צרפתית - מוזמנים להיעזר בשירותיה של עו"ד ג'ולי דניאל לצורך ארגון הניירת והטקס בצרפת.
עו"ד ג'ולי דניאל תלווה את בני הזוג לאורך כל ההליך משלב הגשת התיק נישואין ועד ערכית טקס הנישואין בעירייה בצרפת, כך שכל מה שנותר לבני הזוג זה לטוס לצרפת ולהינשא!
 
 מידע על החוק החדש המתיר בצרפת נישואים בין בני זוג מאותו מין:
 
בתאריך 17 למאי 2013 הוצא חוק חדש בצרפת  הנקרא "נישואים לכולם", חוק זה מאפשר לראשונה נישואין אזרחים בין בני זוג מאותו מין כאשר אחד מבני הזוג הינו בעל אזרחות צרפתית /דרכון צרפתי.
למרות התנגדויות רבות והגשת עתירות מנהליות כנגד החוק, חוק זה פורסם באופן פומבי בתאריך 18 למאי 2013 והינו היום בתוקף בצרפת.
הנוסח הסופי של החוק אושר בקראיה שניה בכנסת הצרפתית ב 23 לאפריל 2013 .
 
מהות החוק החדש המתיר בצרפת נישואין לבני זוג מאותו מין:
 
חוק זה מתיר נישואין אזרחיים בצרפת לבני זוג מאותו מין. כתוצאה מיכך הוא פותח גם כן את הדלתות לאימוץ במשותף על ידי בני זוג מאותו מין,
באם מדובר באימוץ משותף של ילד על ידי שני בני הזוג/שתי בנות הזוג או באם מדובר באימוץ של ילדיו/ילדיה של בן/בת הזוג השני על ידי בן זוגו/בת זוגתו.
 
חוק זה מתיר חתונה אזרחית בין בני זוג מאותו מין בצרפת וכמו כן הכרה בנישואין בין בני זוג מאותו מין אשר נערכו לפני הוצאת החוק במדינות בהן נישואין כאלה מותרים.
 
החוק מכיר בהורשה מחוץ לנישואין וכמו כן בהורשה מכוח אימוץ. כאשר המעמד של הילד המאומץ והילד הביולוגי הינו אותו מעמד בדיוק מבחינת זכויותיו לאזרחות צרפתית/לדרכון צרפתי וחוק הירושה בצרפת.
לכל בעל אזרחות צרפתית המתגורר בישראל יש אפשרות להינשא בנישואין אזרחיים בצרפת באיזור מגוריו או באזור מגורי הוריו .
 
-          כאשר אחד.אחת  מבני/הבנות  הזוג כבר אימץ/צה  ילד בצרפת או מחוץ לצרפת בן הזוג השני יוכל גם הוא לקבל מעמד של הורה מאמץ. לצורך כך יש לפנות  בשלב ראשון,  בעזרת עו"ד מקצועי , לבית משפט המחוזי בצרפת כדי לבקש את רישום  האימוץ (במידה והוא נעשה מחוץ לצרפת),  ולאחר מיכן להינשא לבן/בת הזוג המאמץ/צת בצרפת בהתאם לחוק החדש
 
-        כאשר שני בני הזוג/שתי בנות הזוג מעוננים/ות לאמץ יחד ילד אך עדין לא אימצו אותו , במידה והחוק המקומי לא מתיר זאת (כמו בישראל לדוגמא), כדאי להם/להן ראשית להינשא בצרפת, בהתאם לחוק החדש.  אזי כאשר אחד מבני הזוג/בנות הזוג יאמצו ילד ,ניתן יהי לבקש מול הרשויות הצרפתיות (קונסוליה צרפתית בישראל ובית משפט מחוזי בצרפת) שהילד יהיה רשום כילד משותף להם/להן בספר המשפחה.
שמו של הילד המאומץ יהיה שמם של שני ההורים הנשואים לפי החוק החדש.
 
 
חידוש  : הוראה חדשה משרת המשפטים בצרפת מחודש דצמבר 2013 - בענין זכויות לקבלת אזרחות צרפתית לילדים שנולדו מאם פונדקאית מחוץ לצרפת (כולל בישראל) כאשר האבא ביולוגי צרפתי. 
רישום הילד כבנו של בעל האזרחות צרפתית בתעודת הלידה הישראלית יגרום לכך שהילד יוכל גם הוא לקבל את אזרחותו הצרפתית של אביו (מתוקף הורשה).
לגבי ילדים של נשים בעלות אזרחות צרפתית הזכות לקבלת האזרחות הצרפתית של האם כבר קיימת באופן אוטומטי מהרגע ששם האם הצרפתיה מופיע בתעודת הלידה הישראלית .


משמעות הוראה זו משרת המשפטים הצרפתיה גב' טובירה הינה כי החל מהיום  הקונסוליה הצרפתית בישראל לא תוכל לסרב לרשום בספר המשפחה של כל אם/אב ביולוגי את הנולד ולא תוכל לסרב להעביר לנולד את זכאות אימו/אביו לאזרחות צרפתית (מתוקף הורשה), זאת אפילו למקרים בהם האם הפונדקאית איננה בעלת אזרחות צרפתית ורק האב הביולוגי הינו בעל  זכות. 
קישור בצרפתית :
 
 

לבעלי דרכון צרפתי: בקשות וויזות לצרפת לבן/בת זוג של צרפתים

בקשות ויזה לארה"ב למחזיקי דרכון צרפתי

 
לכל המעוניין לעבור לחו"ל יש יתרון להחזיק בדרכון צרפתי .דרכון צרפתי הוא דרכון אירופאי הפותח לכם את  שער המלך לכניסה לארצות הברית ובקשות לויזות עבודה בארצות הברית.

בשלב ראשון, עו"ד ג'ולי דניאל מלווה אתכם בכל הליך נדרש לצורך חידוש אזרחות צרפתית או בקשת דרכון צרפתי , הן מול הקונסוליה הצרפתית והן מול בית המשפט לעניני אזרחות בצרפת.  עו"ד ג'ולי דניאל מעניקה לכם יעוץ אישי ומכווון, הכולל השגת המסמכים בצרפת, הדרכה בהכנת המסמכים הישראליים הדרושים ע"י הקונסוליה הצרפתית בארץ, מילוי טפסים והתמודדות עם הדרישות הגבוהות לצורך קבלת דרכון צרפתי. עו"ד ג'ולי דניאל מכינה לכם את כל הניירת/המסמכים הנדרשים כך שהנכם יכולים לגשת לקונסוליה "מוכנים וערוכים" לקבלת הדרכון הצרפתי שלכם ושל  ילדכם.

בשלב שני:עו"ד ג'ולי דניאל ממלאה עבורכם את הטפסים לבקשות ויזות בן.בת זוג של צרפתים לצרפת וכמו כן בבקשות ויזה כניסה לארצות הברית עבור בעלי דרכון צרפתי

 
כמו כן , עו"ד ג'ולי דניאל מטפלת בהגשת בקשות לויזה עבודה בארצות הברית בשיתוף פעולה עם משרדי עו"ד צרפתים ואמריקאים המתמחים בתחום ויזות עבודה לארצות הברית ESTA
 
 
 


 
ניתן לקרוא את כל העדכונים בתחתית הדף וכמו כן בדף הפייסבוק  http://www.facebook.com/frenchnationality 


 

 הקונסוליה הצרפתית הכללית בישראל

שגרירות צרפת

הקונסוליה הצרפתית הכללית בתל אביב מופקדת על הנפקת ויזות , וכן על הנפקת דרכונים לאזרחי צרפת.תעודות זהות צרפתיות לאזרחי צרפת, רישום נישואין של צרפתים שנערכו באיזור שיפוטה  ,רישום לידה לילדים של צרפתים אשר נולדו באיזור שיפוטה, פיצויי מלחמה מגרמניה לצרפתים המתגוררים בישראל, פנסיות לצרפתים המתגוררים בישראל וכל הליך מנהלי לאזרחי צרפת / בעלי אזרחות צרפתית.

 

כתובת: בן יהודה 1 (פינת אלנבי) בנין מגדלור, קומה 11 תל  אביב

הקונסוליה מקבלת קהל בימים א' עד ו' משעה 8:15 עד 12 .

לתשומת לבכם: מחלקת ה"רישום אזרחי" סגורה בימי ד'.

 

הגדרתו של התואר  "מומחה לדין הזר ":

 בפסיקה בית המשפט העליון משנת 2000, ע"א 6796/97 ברג יעקב ובניו (רהיטים) בע"מ נ' BERG EAST IMPORTS INC. פ"ד נד(1) 697, ("עניין ברג") בעמ' 707, נקבע כי:קיים קושי להגדיר באופן ממצה מיהו זה שייחשב מומחה לדין זר, אך זאת לומר, כי עורך-דין או משפטן העוסק – בין בפרקטיקה, בין באקדמיה ובין בדרך אחרת – בשיטת המשפט שאותה צריך להוכיח, הינו בעל כישורים לשמש כעד מומחה שניתן להוכיח באמצעותו דין זר".. ועוד נקבע כי -
"אם עדות זו אינה נסתרת בראיה אחרת, ייטה בית המשפט לקבלה, אלא אם על פניה איננה משכנעת."

האם מי שמוסמך באחת ממדינות ארה"ב – שם, ישנם חוקי מדינתי וחוקים פדראליים – הינו כשיר לתת חוות דעת גם לגבי דין של מדינה אחרת, בה הוא אינו מוסמך? בהחלטת בית משפט לענייני משפחה  ת"ע 008921/99, בש"א 1578/04 הוכמן דוד נ' הוכמן אריה, , עבפני י כב' השופטת ו' פלאוט (פורסם ב'נבו'), מזכיר בית המשפט שורה של מבחנים אלטרנטיביים לקביעה "מיהו מומחה לדין זר", מתוך דברי המלומד מ' שאוה. מבין אותם המבחנים, המבחן הרחב ביותר הוא "כל אדם אשר מפאת מקצועו או עיסוקו ניתנה לו ההזדמנות לרכוש לו ידיעה בחוק הנדון" (סעיף 11 להחלטה). בית המשפט מדגיש כי מומחיותו של נותן חוות-הדעת לעניין הדין הזר, נבחנת עפ"י כללי המשפט הישראלי. מאחר ומבחינת הדין הישראלי, עורך-דין אשר עוסק בשיטת משפט אמריקאית עונה על מבחן המומחיות, אזי בית משפט ישראלי מכיר במומחיותו של עורך דין המוסמך במדינה אחת בארה"ב (שם – ניו יורק) כמומחה גם במדינה אחרת בארה"ב (שם- מישיגן). באופן דומה נקבע גם בעניין ברג הנ"ל – העד המומחה הינו מוסמך במדינת ניו יורק, והוכר כמומחה ע"י בית משפט ישראלי להוכחת הדין בניו ג'רזיי

 

 

 

 
 
 
 

כניסה לארצות הברית לבעלי דרכון צרפתי:

שימו לב

החל מ-12 בינואר 2009, על אזרחי צרפת הנוסעים לארה"ב בדרכי האוויר או הים ואינם זקוקים לויזה (ביקור תיירותי או עסקי של עד 90 יום) חלה חובה לבקש אישור נסיעה אלקטרוני באינטרנט.

את האישור ניתן לקבל לאחר מילוי שאלון במערכת ESTA. הדבר אינו כרוך בתשלום.

את השאלון ניתן למלא בכל מועד קודם לנסיעה. עם זאת, המשרד לביטחון פנים של ארה"ב ממליץ לעשות זאת עד 72 שעות לפני הנסיעה.

אישור זה תקף לשנתיים מיום הוצאתו, אך יש לחדשו אם חלו שינויים במצב האישי (שינוי שם פרטי, שם משפחה, מין, אזרחות, דרכון, תשובות אחרות לשאלות המופיעות בשאלון וכו’), או אם התוקף שנותר לדרכון קצר משנתיים. בכל נסיעה לארה"ב על הנוסע לעדכן את התיק האישי שלו באתר ETSA ע"י הוספת מספר הטיסה וכתובת היעד בארה"ב, וכמובן, בנסיעה עצמה יש להשתמש בדרכון שעליו הוצהר באתר ETSA.

אם לא התקבל אישור מאתר ETSA יש להגיש בקשה לוויזה בקונסוליה האמריקאית. ניתן לפנות לאתר האינטרנט של הקונסוליה האמריקאית בפריז.

כניסה לארה"ב ללא ויזה / דרכון זמני
אזהרה

החל מ-1 ביולי 2009 השתנו תנאי הכניסה ללא ויזה לארה"ב.

מעתה, רק בעלי דרכונים צרפתיים ביומטריים שהונפקו אחרי 26 באוקטובר 2006 אינם נדרשים לויזה.

מכיוון שכך, דרכונים זמניים (דרכונים שבדר"כ מונפקים ע"י הקונסוליות של צרפת על מנת לאפשר לנוסע לצאת לדרכו מבלי לחכות להגעת הדרכון הביומטרי שלו, שזמן ההמתנה הממוצע לקבלתו הוא שלושה שבועות) אינם מאפשרים עוד כניסה לארה"ב ללא ויזה.

 
 
 
 

 
   הודעה לבעלי אזרחות צרפתית / דרכון צרפתי המתגוררים בישראל:
 

עו"ד ג'ולי דניאל מתכבדת להודיע ללקוחותיה כי בעקבות חוק חדש אשר הוצא בינואר  2009  בצרפת הוחלט על שינויים וגמישות במדור רישום אזרחי בקונסוליה הצרפתית בישראל.

שינוי זה משפיע לכל מי שנולד מאמא צרפתיה בתנאי שהיה עדין קטין בדצמבר 2008

כך, היום לא נדרשת הכרת אימהות ו/או רישום נישואין לצורך רישום הילד במרשם הצרפתי , אלא תעודת לידה ישראלית של הילד (חתומה בחותמת אפוסטיל ) וכמו כן תמצית רישום אוכלוסין מורחבת של הילד ושל אימו (חתומה בחותמת אפוסטיל)

בנוסף, הקונסוליה מקנה להורים אפשרות לבחור את שמו המשפחה של הילד במרשם הצרפתי - כך שניתן לרשום את שם משפחת האב ו/או האם.

עו"ד ג'ולי דניאל מזמינה את לקוחותיה לפנות אליה דרך המייל או דרך האתר שלה לקבלת פרטים נוספים.

.
תקדין בנושא אזרחות צרפתית ושאלת ההתישנות לזכאות בהורשה
אלמנטים שעוצרים את ההתישנות לאזרחות צרפתית מתוקף הורשה
רישום ילד בספר המשפחה נחשב כהוכחה להחזקת אזרחות צרפתית ולכן עוצר את התישנות הזכאות בהורשה.
ראה שאלה שנשאלה ע"י נציג הצרפתים המתגוררים מחוץ לצרפת לשר המשפטים הצרפתי בשנת 2010
Question écrite n° 10871 de M. Christian Cointat (Français établis hors de France - UMP)

publiée dans le JO Sénat du 12/11/2009 - page 2618

M. Christian Cointat demande à Mme la ministre d'État, garde des sceaux, ministre de la justice et des libertés, de bien vouloir lui faire connaître si une transcription d'un acte de naissance étranger ou d'un acte de mariage étranger sur un acte de naissance figurant dans un registre de l'état-civil consulaire peut-être considérée comme l'un des éléments de la possession d'état de Français au sens des articles 23-6 et 30-3 du code civil.

Réponse du Ministère de la justice

publiée dans le JO Sénat du 14/01/2010 - page 78

La transcription d'un acte de naissance sur les registres de l'état civil consulaire, avec ou sans mention de mariage, peut effectivement être retenue comme un élément de possession d'état de Français au sens des articles 23-6 et 30-3 du code civil.

קישור להוראות "מקלות" בנוגע להנפקת תעודות זהות צרפתיות וחידוש מסמכים צרפתיים לבעלי אזרחות צרפתיח
 


 
 פונדקאות ואזרחות צרפתית

האם ילד שנולד מאב ביולוגי צרפתי ומאם פונדקאית זכאי לדרכון צרפתי?

חידוש : ניתנה הוראה חדשה מאת שרת המשפטים בצרפת גב' טובירה בעניין זכויות לאזרחות צרפתית לילדים שנולדו  מחוץ לצרפת מאם פונדקאית כאשר האבא ביולוגי צרפתי. 
בהתאם להוראה זו, רישום הילד כבנו של בעל אזרחות צרפתית בתעודת הלידה הישראלית יגרום לכך שהילד יוכל גם כן הוא לקבל את אזרחותו הצרפתית של אביו בהורשה!
מהיום,   בעקבות הוראה זו, בית המשפט לעניני אזרחות בצרפת לא אמור לסרב להעניק  תעודה המעידה על אזרחות צרפתית לילד שנולד מאב צרפתי ביולוגי  במסגרת הליך של  פונדקאות , וזאת למרות שהליך הפונדקאות איננו חוקי בצרפת.

כלומר כל עוד הילד נולד מאב צרפתי יוכל הוא  להירשם  בספר המשפחה של כל אביו  הביולוגי צרפתי  (לאחר שקיבל אישור אזרחות על ידי בית המשפט לעניני אזרחות בצרפת).

הוראה זו באה לאזן  את מעמדם של ילדים שנולדו מהורה אחד צרפתי כאשר עד היום רק ילד של אם ביולוגית צרפתית היה מקבל את האזרחות.

קיימת כיום בצרפת מחלוקת בנושא הליכי פונדקאות . הליכי פונדקאות אינם חוקיים  היום בצרפת , אך  לאור התקדמות החברה ישנו רצון לשנות את החוק ולהגדיר הליך פונדקאות חוקי בצרפת. לצורך כך הוקמה וועדה בה יושבים רופאים, משפטנים ופסיכולוגים  , הדנים בנושא זה. וועדה זו תגיש בסוף השנה  את עבודתה  לפיה צפוי פרויקט חוק חדש  בנושא פונדקאות אשר יועבר מאוחר יותר לאישור בית המחוקקים הצרפתי.

עו"ד ג'ולי דניאל תעדכן את גולשי האתר  על כל התקדמות/שינוי בנושא זה בידיעה כי  כל שינוי ישפיע באופן ישיר על זכאותם לאזרחות צרפתית של ילדים שנולדו  בישראל מאם פונדקאית  ומאב צרפתי.

 
 
 

  
 תקדין  מתאריך 10.10.2013 לגבי נישואים אזרחיים של בני זוג מאותו מין  המתגוררים מחוץ לצרפת:
 
הוגשה עתירה על ידי בני זוג מעורבים (צרפתי/בעל אזרחות זרה) לאחר סירוב עריכת טקס נישואים אזרחיים ע"י הקונסול הצרפתי במרוקו. התקבלה עתירתם של בני הזוג ופוסק כי סירוב עריכת נישואים אזרחיים לבני זוג מאותו מין  - בטענה כי מרוקו חתומה על אמנה עם צרפת לפיה לא מותרים נישואין כאלה -  איננו חוקי ומהווה הפרה לחוק והפרה לעקרונות כללי המשפט הצרפתי. כך, סביר להניח כי בעוד מספר שבועות ינתן פיתרון לזוגות מאותו מין מעורבים (כמו זוגות צרפתי/ישראלי) המתגוררים בישראל  לעריכת טקס נישואים אזררחיים בהתאם לחוק החדש דהיינו חתונה אזרחית מול הקונסול הצרפתי או חתונה אזרחית בעריה בצרפת לפי בחירתם.
 
 
 
 

שינוי משמעותי במשפט הצרפתי בתחום הנישואין של בני הזוג מאותו מין


לפני מספר חודשים הועבר בקריאה שניה בכנסת הצרפתית החוק המאפשר לזוגות בני אותו מין להינשא בנישואין אזרחיים אל מול פקיד מרשם צרפתי.
בני הזוג יוכלו להתחתן בערייה בצרפת וככל הניראה מול הרשות הקונסולרית המוסמכת במדינה בה מתגורר בן/בת הזוג הצרפתי.


כמו כן, בני זוג אשר התחתנו מחוץ לצרפת (במדינות בהן נישואין בין בני זוג מאותו המין

מותרים)  זכאים להינשא בשנית בפני כל רשות קונסולרית מוסמכת המייצג את צרפת מחוץ לגבולות המדינה.

כך, קיימת הזכות לכל בעל אזרחות צרפתית /מחזיק דרכון צרפתי המתגורר בישראל  אשר התחתן עם בני זוגו/בת זוגתו בחו"ל לבקש מהקונסוליה הצרפתית בישראל לחתן אותו לבן/בת זוגו/תו בהתאם לחוק החדש (בתנאי כי הוא רשום בקונסוליה הצרפתית בישראל). 

בני הזוג מאותו מין אשר יתחתנו בנישואין אזרחיים על פי החוק החדש יקבלו ספר משפחה בו יהיו רשומים כבני זוג על פי החוק הצרפתי.

הקונסוליה הצרפתית ו/או הרשויות הצרפתיות בישראל אינן מחתנות בני זוג מאותו מין בישראל מחשש לפגוע בסדר הציבורי, אבל זוגות כאלה יכולים להינשא בצרפת בנישואים אזרחיים.


 

לאור התקדין מתאריך 10.10.13  יינתן פתרון לבני זוג מעורבים ישראלי - צרפתי  המתגוררים בישראל וללא הורים בצרפת

עו"ד ג'ולי דניאל פנתה בכתב לשרת המשפטים של צרפת בשאלת הסמכות המקומית לצורך נישואים אזרחיים של זוגות מעורבים ישראלי/צרפתי  בעריה שבצרפת.

שאלה זו נשאלה על ידי עו"ד ג'ולי דניאל בחודש אוקטובר 2013 , ובתחילת דצמבר התקבלה במשרדה תשובה רשמית.

 כך, עו"ד ג'ולי דניאל יכולה לפנות  - בשם הזוגות המעורבים המתגוררים בישראל והמעונינים להינשא בצרפת בטקס אזרחי- ישירות לערייה בצרפת בבקשה להגשת תיק נישואין.  
 
קישור לפרוייקט חוק הנישואין לבני זוג מאותו המין - בשפה הצרפתית